Přeskočit na obsah

Náš příběh

Logo Ekotema Group - udržitelnost v souvislostech

Ekotema Group s.r.o.

Jsme mladou společností, která se zabývá ekologií a udržitelností. Sídlíme v Brně.

Příběh společnosti se začal psát v roce 2013, když se dva zakladatelé, Michal Gregor a Lukáš Žaludek potkali při studiu oboru Řízení environmentálních rizik na Fakultě logistiky a krizového řízení na Univerzitě Tomáše Bati. Žaludek po bakalářském studiu odešel studovat na Mendelovu univerzitu a Gregor zůstal na Univerzitě Tomáše Bati. Po skončení studia začali oba pracovat v oblasti podnikové ekologie a po několika letech sbírání zkušeností se rozhodli založit si v roce 2020 vlastní společnosti – Ekotema Group s.r.o. Udržitelnost a ekologie jsou nosnými tématy této firmy.

Ing. Michal Gregor

Portrét Michala Gregor - experta na udržitelnost a ekologii

Ing. Lukáš Žaludek

Portrét Lukáš Žaludka - experta na udržitelnost a ekologii

Naši partneři v oblasti udržitelnosti

GREEN BRANDS je mezinárodní, nezávislou a samostatně působící brand-marketingovou organizací se sídlem ve Veitsbronnu (Německo) a kancelářemi v Hamburku, Vídní (Rakousko), Basileji (Švýcarsko), Praze (Česká republika), Budapešti (Maďarsko), Lublani (Slovinsko), Bratislavě (Slovensko) a Sofii (Bulharsko). Green Brands uděluje v mezinárodní spolupráci s nezávislými institucemi a společnostmi v oblasti ochrany životního prostředí/klimatu a udržitelnosti ekologicky udržitelným značkám pečeť kvality GREEN BRAND.

Green Brands a Ekotema Group s.r.o. uzavřeli memorandum, ve kterém se dohodli na spolupráci mj. v šíření osvěty v tématech jako je udržitelnost a ekologie.

DofE (The Duke of Edinburgh’s) je vzdělávací program pro všechny ve věku 14 až 24 let. Program DofE byl založen ve Velké Británii v roce 1956 princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Nyní funguje ve více než 130 zemích světa a přináší jedinečný a léty ověřený kon-cept práce s mládeží. Program podporuje britská královská rodina, jejíž členové pravidelně navštěvují i slavnostní předávání v České republice. Především je to výzva pro mladé lidi, kteří se chtějí rozvíjet a pracovat na sobě. Mladým lidem přináší zejména zvýšení zájmu o životní prostředí, zlepšení zaměstnatelnosti a finančního ohodnocení, odolnost, vytrvalost a adaptabilitu a mnoho dalšich skvělých vlastností.

Ekotema Group s.r.o. je zapojena v programu DofE a nabízí možnost získat exkluzivní zkušenosti v oblastech jako je ekologie a udržitelnost, pod vedením podnikových ekologů a poradců.

CzechGlobe – Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v.v.i. Činnost Ústavu výzkumu globální změny – CzechGlobe je zaměřena na problematiku ekologických věd, konkrétně na problém Globální změny (GZ), která svou podstatou a možnými důsledky přesahuje základní tématické segmenty: atmosféra – ekosystém – socio-ekonomický systém. GZ se stala ekologickým, sociologickým a technickým problémem současnosti s globálním dosahem, a jeho řešení proto vyžaduje hluboké odborné poznání.

CzechGlobe a Ekotema Group s.r.o. se dohodli na mediálním partnerství a šíření osvěty v oblasti globálních změn.

Asociácia informačných centier Slovenska (AICES) Asociácia informačných centier Slovenska je dobrovolné, nepolitické, odborné a zájmové sdružení fyzických i právníckých osob, působící v oblasti informací a cestovnícho ruchu. Jejich cílem je spojovat turistické informační centra na Slovensku a ve vzájemné koordinaci se zlepšovat v poskytování služeb turistům na základě současných světových standardů a takto zdokonalovat situaci ve slovenském cestovním ruchu.

AICES a Ekotema Group spolupracují na projektu #ObjavUdržatelnéSlovensko, který má za cíl zmapovat atraktivní turistické aktivity, zajímavosti, cíle, místa, projekty, služby, výrobky a značky, které akcentují a v praxi prosazují principy udržitelného rozvoje.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte.