Přeskočit na obsah

Pomáháme vzdělávat mladé lidi

Společnost Ekotema Group se přidala do programu DofE a nabízí jeho účastníkům zapojení do svých aktivit. Účastníkům se tak nabízí příležitost, jak rozšířit své znalosti a dovednosti v oblasti ekologie, udržitelnosti a životního prostředí. 

Co je to DofE?

The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE) je vzdělávací program pro všechny ve věku 14 až 24 let. Je to výzva pro mladé lidi, kteří se chtějí rozvíjet a pracovat na sobě. Účastník se pravidelně a dlouhodobě věnuje 3 oblastem a na závěr absolvuje s týmem expedici v přírodě. Programem provádí proškolený vedoucí a absolvent získá prestižní certifikát, který uznávají zahraniční univerzity i zaměstnavatelé.

Program DofE byl založen ve Velké Británii v roce 1956 princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Nyní funguje ve více než 130 zemích světa a přináší jedinečný a léty ověřený koncept práce s mládeží. Program podporuje britská královská rodina, jejíž členové pravidelně navštěvují i slavnostní předávání v České republice.

Zapojení Ekotema Group

Ekotema Group s.r.o. zajišťuje pro své klienty (obce a města, společnosti, neziskové organizace a jednotlivce) služby v oblasti podnikové ekologie, udržitelnosti a životního prostředí. Pomáhá s implementací inovativních nástrojů, odhaluje příležitosti a pomáhá všem v jejich cestě k udržitelnému rozvoji. 

Mimo jiné Ekotema provozuje i online magazín Envimagazin.cz, který se specializuje na témata ekologie, životního prostředí a udržitelnosti. Přináší jedinečný obsah z domácího i zahraničního prostředí. 

Účastník programu DofE se tak může zapojit do jak do fungování samotné Ekotema Group s.r.o., tak i do chodu Envimagazínu a vyzkoušet si i správu sociálních sítí. 

Společně s DofE tak navíc i pomáháme k dosažení cílu SDG’s č. 4 – Kvalitní vzdělání.